Koulelo se, koulelo ….

autor: | 1. října 2018 | Akce školy, Aktuality

Odkud se k nám dokutálela jablíčka? To vyrostla jablůňka, z jara se na ní objevily listy, v létě květy a teď v září krásná červená, zelená a žlutá jablíčka.

Jablíčkový den si udělali žáci 1. třídy spolu s paní učitelkou. Tematicky propojili jablíčka do všech předmětů. Hádali hádanky, učili se básničky, vyhledávali známá písmenka. Zhlédli krátkou pohádku, kterou se pokusili vlastními slovy převyprávět. Zahráli si jablíčkové domino, vyrobili záložku. V matematice si jablíčka pořádně přepočítali. Zopakovali si roční období a také si popovídali o tom, jak se vlastně taková jablíčka sklízí. V hodině hudební výchovy se naučili písničku o jablíčkách, na kterou si i zatancovali.

Na tento den připravily děti spolu s rodiči výborné dobrůtky, samozřejmě z jablíček, které společně snědly k svačině. Rodičům VELKÉ díky.

Jana Pancová