Basic Paintball

autor: | 30. května 2017 | Akce školy, Aktuality

Basic Paintball

Pomalu se blíží konec školního roku, který je neodmyslitelně spjatý s časem školních výletů. V předchozích letech 9. třída absolvovala výjezdy zaměřené na historii, přírodu, na technické zajímavosti, a tak si letos vybrala výlet s akčními prvky – paintball.

Ve čtvrtek 25. května se autobusem dopravila do Prahy do paintballové arény v prostorách koupaliště Na Džbánu, kde se jich ujala dvojice instruktorů. Žáci obdrželi ochranné pomůcky jako je maska, rukavice, kombinéza a byli poučeni o pravidlech a bezpečnosti. A pak už mohla hra začít.

Děvčata i chlapci si celý den užili a domů se vraceli plni dojmů a se spoustou nových zážitků.

Mgr. Miroslava Sochová

A jaké jsou reakce žáků?

Tim Exner

Ještě nikdy jsem paintball nehrál. Jediné, co jsem na způsob boje absolvoval, byl airsoft. Ale i přes to, jak se to zdá stejné, mohu říct, že paintball je zajímavější. A to jak ve velikosti kuliček, tak i v jejich ceně (jsou několikrát dražší). Co mě na hře obzvlášť zaujalo, bylo prostředí, které bylo jak přímo v lese, tak i ve staré budově, úžasně přizpůsobeno hře. Co se týče oblečení, tak vesta chránila skvěle. Při ráně do ní to ani nebolelo, avšak obrovské mínus byl chybějící suspenzor, což podle mě znamená obrovské riziko. Hru jsem si ovšem ohromně užil a zahrál bych si ji znovu.

Sofie Zawiwtowská

Ve čtvrtek 25. května jsme byli s paní Sochovou a paní Maškovou na třídním výletě. Jelikož jsme 9. třída a toto je náš poslední rok na této škole, tak jsme si to chtěli pořádně užít a myslím, že se nám to povedlo. Vybrali jsme si paintball. Abych řekla pravdu, tak jsem se ze začátku docela bála. První hru jsem ani nevystřelila. Běhali jsme po lese a já byla raději vzadu. Měli jsme za úkol sebrat druhému týmu vlajku. Ve druhém kole to bylo naopak, vlajku měl ubránit můj tým. V prvním kole jsme vyhráli, ale ve druhém bohužel nikoli.

Ve třetím kole už nebylo běhání po lese, ale šli jsme si zahrát na policajty a teroristy, kteří schovali v budově bombu. To už jsem se tolik nebála.

Bylo vidět, že jsme si to všichni užili. Podle mě to byl nejlepší třídní výlet!