Český Den proti rakovině

autor: | 16. května 2017 | Akce školy, Aktuality, Ekoškola

Český den proti rakovině

Český den proti rakovině je nejstarší sbírka v ČR, která se pravidelně koná již od roku 1996.

Cílem této sbírky je přinést veřejnosti informace o prevenci rakoviny prostřednictvím rozdávaných letáčků a za nabízené žluté kvítky měsíčku lékařského získat prostředky na boj proti rakovině – na nádorovou prevenci, zlepšení kvality života onkologických pacientů, podporu onkologické výuky, výzkumu a vybavení onkologických center.

10.května 2017 proběhl již 21. ročník a hlavním tématem letošní sbírky byla nádorová onemocnění hlavy a krku (nádory ORL).

Základní škola Dubá se stejně jako v předchozích letech do této akce zapojila. Prodejem žluté kytičky s modrou stužkou tak přispěla na sbírkový účet částkou přes 3 000 Kč.

Všem, kteří dvacetikorunu věnovali, moc děkuji.

Mgr. Miroslava Sochová