Dny česko-polské radosti

Ve dnech 7.6.-8.-. a 14.6.-15.6. proběhly dny česko-polské spolupráce na úrovni základních škol. Nejprve uvítala Ekoškola Dubá žáky a pedagogický doprovod ze ZŠ v Mirsku/Polsko/. Pro návštěvu byly připraveny aktivity v keramické dílně, v chovatelské učebně, v tělocvičně a v jazykové učebně.  Odpoledne prožily děti v Nedamově za účasti hasičů , kteří je osvěžili vodou. Opékání buřtíků, společné divadlo, večerní úniková hra, focení v historických kostýmech  a diskotéka  přinesly všem  mimořádné zážitky, nová přátelství . Komunikační bariéry nebyly žádné, děti se dorozumívaly anglicky, nohama a rukama, hatmatilkou, prostě spolčenou řeč našly.

Děkujeme všem, kteří zajistili hladký průběh návštěvy a nehleděli na čas.

Do Mirska se z Dubé  vydalo 40 dětí a doprovod. Cesta trvala dvě hodiny a děti se už těšily na “ staré známé“.

Polské děti si připravily také společné aktivity, hledání úkolů po městě, společné zpívání, tancování a výtvarničení. Na závěr pobytu proběhly v tělocvičně sportovní hry.

Všem se moc líbilo. Na podzim se setkají obě strany na jednodenních návštěvách a už teď se těší!