Dopravní hřiště

6. května vyrazili čtvrťáci na dopravní hřiště v České Lípě. Po testu z pravidel silničního provozu měli prokázat, že tato pravidla dodržují i při jízdě na kole. Na testy se připravovali poslední měsíc na webových stránkách www.bezpecnecesty.cz i ve výukovém programu Dopravní výchova. Přesto jejich výkony nebyly nijak oslnivé. Ale hodná paní policistka jim dala možnost své chyby opravit.

Pak s nimi prošla trasu, kde budou při jízdě na kole prokazovat, zda pravidla opravdu znají a dodržují. Každý si mohl vše vyzkoušet nanečisto a bez kola. Po té už žáci nasedli na kola a začala opravdová zkouška. I tady dělali čtvrťáci mnoho chyb (nerozhlédli se při vjezdu na kruhový objezd, dávali znamení o změně směru jízdy pozdě, špatně nebo vůbec, nerespektovali dopravní značky…). Paní policistka byla opravdu moc hodná a nakonec všem Průkaz cyklisty dala.

Na závěr všem čtvrťákům promluvila do duše a vysvětlila jim, že v silničním provozu nedostanou druhou šanci své chyby opravit a nabádala je, aby se na silnicích pohybovali bezpečně. Doufejme, že si její slova vezmou k srdci.

A my prosíme rodiče, aby si při cestách všímali s dětmi dopravních značek a situací a s dětmi toto probírali. Děkujeme.

Zdeňka Wagenknechtová, Veronika Matějková