Finanční gramotnost

autor: | 13. prosince 2016 | Akce školy, Aktuality

FINANČNÍ GRAMOTNOST v okresním měřítku

I letos se naši deváťáci ve složení Tim Exner, Petr Kohout a Michal Stejskal účastnili

1. ročníku soutěže základních škol ve znalostech v oblasti finanční gramotnosti. Okresní kolo se konalo 6. 12. 2016 tradičně na SPoSŠ v České Lípě. Vybraní zástupci reprezentovali školu ve třech disciplínách. Nejprve prezentovali v PowerPointu v anglickém jazyce na téma My favourite film or song, pak společně vyplnili test týkající se finanční gramotnosti a nakonec v týmové práci ukázali, že se zvládnou orientovat i v problematice reklamy. V silné konkurenci 12 škol z celého okresu sice na „bedně“ neskončili, ale dokázali, že se ve světě peněz pohybovat umí.

Finanční gramotnost je stále nejúčinnější prevencí proti předlužení a sociálnímu vyloučení a učí děti i dospělé finančně zabezpečit sebe i svoji rodinu a plnohodnotně tak rozvíjet svůj osobní život.

Děkuji týmu za reprezentaci školy.

Mgr. Miroslava Sochová

dsc_0086 dsc_0107 dsc_0135 dscn7735 dscn7736 dscn7737