GreenLife

autor: | 23. května 2016 | Akce školy, Aktuality

Otevřený oceán

V pátek 20.5. jsme měli možnost zúčastnit se dalšího z pravidelných pořadů Green Life. Tentokrát nás čekal oceán. Zpočátku jsme se dozvěděli, co je nového v rezervaci. Donedávna byla velikost rezervace asi jako 100 fotbalových hřišť, dnes má velikost 134 hřišť. Dalším úkolem je rozšířit rezervaci do míst, kde žijí sloni, kteří jsou velmi ohroženi. Velkou radost jsme měli z tygřího domu, který byl uveden do provozu. Zdejší děti se 3x týdně učí anglicky a také o přírodě. Nově byla zřízena protipytlácká hlídka, která vyhledává a odstraňuje pasti pytláků. Také jsme možnost zhlédnout videa z fotopastí, na kterých je zachycena tygřice s mláďaty. Následovaly informace o oceánech, které jsou základem života na Zemi. Bohužel, my lidé ho velmi znečišťujeme odpadky, které se v určité podobě dostávají do těla ryb a lidé tak nakonec konzumují své vlastní odpady. Na dotaz, zda chceme pokračovat ve spolupráci, jsme všichni jednohlasně  odpověděli – ano. Však jsme finančně přispěli nejenom zaplacením vstupného, ale během roku jsme si v obchůdku kupovali kartičky a tím jsme zachránili sto metrů čtverečných pralesa. Opět se budeme těšit na další setkání.

1. A, I. B, II. III. tř., L. Kadlečková

Postřehy žáků II. třídy

Bylo mi líto zvířátek, které lidé zavírají do klecí. Miluji přírodu a zvířata, byla to hrůza.

1.                           Sýkorová

Nelíbilo se mi, jak lidé odhazují odpadky do vody, jak trápili kosatku i delfíny v bazénu. Ale líbila se mi tygřata s maminkou. A taky, že jako škola můžeme přispět na zakoupení fotopasti.

1.                                                                                                       Šepsová

Nelíbilo se mi, lidé vyhazují odpadky do moře. Nejvíce se mi líbilo, jak muži zachraňují zvířata tím, že najdou a zničí pasti.

1. Kocourek

Přednáška se jmenovala Otevřený oceán, bylo to moc hezké. Už postavili tygří dům. Jako škola můžeme koupit fotopast do rezervace. Děti přispěly zakoupením magnetek na sto metrů čtverečných rezervace.

1. Janďourek

Bylo velmi smutné, že pytláci zabíjejí nevinná zvířata. Já bych nikdy nedala odpadky třeba do rybníka, já mám moc ráda přírodu, je tak krásná, že bych jí nikdy neublížila.        V. Hamiová

DSCN6776 DSCN6777 DSCN6779 DSCN6780 DSCN6783 DSCN6785 DSCN6786 DSCN6787