Konečně…….

autor: | 13. listopadu 2018 | Akce školy, Aktuality

Konečně přednáška, která mě bavila.“

Takto zhodnotil žák 9.třídy akci, jež se uskutečnila ve čtvrtek 8.listopadu 2018.

Ráno jsme odjeli linkovým autobusem do České Lípy a navštívili Soukromou podnikatelskou střední školu Česká Lípa (SPoSŠ). Přivítala nás paní ředitelka

Mgr. Eva Matoušková a provedla nás postupně celou školou. Nahlédli jsme do učeben, do šatny žáků a především se nám líbila výzdoba chodeb.

Naším hlavním cílem návštěvy však byla přednáška s názvem „Finanční plánování rodiny – klíč k pohodovému životu“, která je součástí projektu rozvoje finanční gramotnosti žáků.

Program přednášky byl rozdělen do dvou částí. První byla zaměřena na rodinný rozpočet (příjmy, výdaje, …). V druhé jsme se seznámili se smyšleným příběhem studentky, která se svým nezodpovědným chováním dostala do dluhové pasti. Žáci se přednášky aktivně účastnili, diskutovali, měli k chování studentky Jany vhodné připomínky.

Děkuji Ing. Štěpánce Dlouhé za názorné a srozumitelné vedení přednášky. Žákům se velice líbila.

Mgr. Miroslava Sochová

Tomáš Novák

Dne 8.11.2018 jsme s naší třídou navštívili Soukromou podnikatelskou střední školu v České Lípě. Jeli jsme tam z důvodu přednášky o finanční gramotnosti. Probírali jsme rodinný rozpočet, který k našemu životu už za pár let budeme potřebovat. Mě se osobně přednáška moc líbila. Paní Ing. Dlouhá, která přednášku vedla, byla moc milá. Šlo poznat, že se tímto tématem často zabývá a že tomu zkrátka rozumí. Já jsem si odnesl spoustu rad, neboť se nám to bude hodit. Škola se mi moc líbila.

Jaroslav Slovák

Ve čtvrtek 8.11.2018 jsme se s naší třídou jeli podívat na Soukromou podnikatelskou střední školu v České Lípě. Jeli jsme z důvodu přednášky o finanční gramotnosti. Brali jsme rodinný rozpočet, který některé z nás bude za pár let čekat. Slyšeli jsme příběh o jedné dívce, která se díky jedné chybě dostala do dluhové pasti. Moc se mi to líbilo. Naučilo mě to, že nemám věřit každé reklamě, co vidím. Ve většině případů jsou to pasti.