Krajské setkání Ekoškol

Setkání Ekoškol

 

Ve středu 3.10.2018 proběhlo v Ekoškole Dubá krajské setkání Ekoškol. Zástupce z devíti škol přivítala děvčata z ekotýmu sedmé třídy, Terka, Terezka, Bára a Natálka. Ekoškola Dubá je první Ekoškolou v Libereckém kraji, která v roce 2006 titul poprvé získala. Na to jsme právem pyšní! Děkujeme vedení školy za aktivní podporu.

Aktivity pro dospělé a žáky měly společná témata – analýza školy a plán činností. Lektoři ze Sdružení TEREZA však svým přístupem uklidnili některé školy, které do mezinárodního projektu Ekoškola teprve vstupují, že není nutná kvantita, ale kvalita, a že i malé změny jsou velmi důležité. Společný oběd ve školní jídelně všem chutnal a po prohlídce školy se rozjeli všichni domů. Obdiv zvířátek v chovatelské třídě nebral konce, vždyť takovou raritu nemají hned tak někde. Chovatelský kroužek pracuje na škole už 15 let a stále má co nabídnout nejen dětem, ale i dospělým.

Děkujeme všem za milou návštěvu a jsme rádi, že jsme ji v naší škole mohli uvítat.