Lyžařský kurz

Autor : 28.Březen 2018

Hodnocení lyžařského kurzu březen 2018 – Herlíkovice

Výcvik v počtu 21 dětí se uskutečnil už mimo hlavní sezonu, takže ne všechny vleky a lanovky byly v provozu. Zato sjezdovky byly prázdné, upravené, vyfoukané. Počasí nám přálo, v noci mrzlo a přes den jasno s teplotou kolem 0°C. 5 začátečníků nejdříve nacvičovali vedle chaty na mírném terénu a měkkém sněhu a další dva dny zvládaly všechny děti i těžší terény s menšími i většími pokroky. Po výcviku a večerech jsme hráli společenské hry. Ve středu odpoledne byl naplánovaný výšlap na Žalý s řadou úkolů. Na vrcholu jsme navštívili rozhlednu a přes dalekohled jsme si prohlédli široké okolí Krkonoš a vnitrozemí: Ještěd, Bezděz, Trosky.

Poslední den odpoledne jsme za sněžení zvládli závody ve slalomu. Jen Natálie Krsová nenastoupila pro poraněné koleno.

Novotný Ladislav