Lyžařský kurz

autor: | 22. března 2017 | Akce školy, Aktuality

Lyžařský kurz

Letošní kurz ZŠ Dubá proběhl opět v lyžařském středisku v Herlíkovicích – Bubákově pod vrchem Žalý u Benecka. Přestože už byla skoro polovina března, měli jsme dobré sněhové podmínky pro lyžování i snowboard. Sjezdovka byla dobře upravovaná a terén vhodný pro úplné začátečníky i pokročilejší lyžaře.

I počasí k nám bylo velmi příznivé. Děti měly na horském vzduchu zdravou barvu tváří ošlehanou větrem a sluncem.

Všech 20 žáků plnilo požadavky výcviku spolehlivě, takže horskou službu jsme si přivolali jen na přednášku.

Volný čas pak na Mohwaldově boudě byl vyplněn hrami, soutěžemi mezi družstvy, první pomocí v případě úrazu na sjezdovkách. Velmi zajímavá byla výprava na Žalý s hledáním geokešky připravená samotnými žáky.

Poslední den byl zakončen závody ve slalomu.Večer jsme vyhlásili vítěze a zhodnotili kurz.

Mgr. L. Novotný