Miluji jídlo, neplýtvám!

autor: | 12. března 2018 | Akce školy, Aktuality, Ekoškola

Miluji jídlo, neplýtvám!

Naše škola- Ekoškola Dubá – uvítala nabídku zapojit se do projektu v rámci Skutečně zdravé školy -Miluji jídlo, neplýtvám!

V týdnu od 5.3.-9.3. 2018 proběhlo zjišťování, kolik bioodpadu vyprodukujeme z naší školní jídelny za týden a kolik ze všech tříd!

No, je to číslo  ohromné, celkem 126, 8 kg / 1  týden  za celou školu. Podíl školní jídelny je z toho 122 kg, podíl tříd 4,8 kg.

Co dál? V březnu a dubnu proběhnou aktivity v celé škole proti plýtvání jídlem. Není to pro nás téma nové, v Menu pro změnu/Ekoškola/ to bylo naše hlavní téma. Takže s ním máme své zkušenosti.  Zopakujeme společné obědy třídního učitele se třídou, zopakujeme bodování za snědený oběd.  Od 14.5.- 18.5. 2018 pak proběhne opakování jídleníčku z března, znovu zvážíme bioodpady a snad bude naše zjištění pozitivní, totiž, že snížíme množství bioodpadu! To je náš hlavní cíl! Tak hurá do toho!

Ekotýmy tříd