Moderní škola

autor: | 2. listopadu 2017 | Akce školy, Aktuality

Moderní škola

Nevím čím to je, ale pořád slýchám, že škola v Dubé je „vesnická“ škola. Pokusím se Vás následujícími řádky přesvědčit, že to tak není a že jsme velice dobře vybavená moderní škola.

Ve čtvrtek 25. října proběhlo ve druhé třídě projektové vyučování na téma podzim. Vyučování probíhalo na školní zahradě, kde měli žáci sledovat měnící se přírodu a barvy podzimu. Avšak nezůstali jsme jen u pozorování pouhým okem. Při pozorování květu afrikánu si děti všimly miniaturních černých teček a najednou se v nich objevil badatelský duch. Květ a spoustu dalších plodů, listů a hub jsme museli vzít pod mikroskop a prozkoumat. Druháčci se setkali s mikroskopem poprvé, takové nadšení a úžas jsem u nich ještě neviděla.

Ale to není vše. Po odeznění euforie z mikroskopů přišla další hodina výuky. Slyšeli jste o „ Olínkách“?

Základní škola Dubá je první základní školou v Libereckém kraji, která takové „ Olínky“ neboli velké tablety používá při výuce. Výhodou je to, že děti mohou pracovat ve skupinkách. A na každý olínek se může nahrát jiné interaktivní cvičení, takže na jednom jsme procvičovali listnaté a jehličnaté stromy, na druhém jedlé a jedovaté houby a na interaktivní tabuli přiřazovali činnosti, které můžeme dělat v jednotlivém ročním období. Žáci si během vyučování mohou vše procvičit a jen nesedí v lavici.

Pořád máte pocit, že jsme vesnická škola? Mě osobně překvapilo to, že ve větších městech než je Dubá pořád za moderní technologii považují barevné křídy.

Bc. Tereza Jelenová