Podrobnosti provozu Školní jídelny při ZŠ Dubá

zaměstnanci ZŠ 28,-Kč
cizí strávníci (bez ziskové přirážky, na základě rozhodnutí MěÚ Dubá) 50,-Kč
cizí strávníci – ostatní 53,-Kč

Uvedené ceny pro žáky platí pouze v době jejich přítomnosti ve škole. Ceny v době nepřítomnosti, např. o prázdninách, kdy je ŠJ v provozu jsou tyto:

věk,stav cena obědu
žáci 7-10 let 43,-Kč
žáci 11- 14 let 45,-Kč
žáci 15 let 47,-Kč

Úhrada stravného:

Stravné je hrazeno formou předplatného, tj. vždy předem. Je možné platit v hotovosti v kanceláři ŠJ (v době od 7,00 do 14,00 hod.) nebo prostřednictvím inkasa z účtů jednotlivých bank (po dohodě s vedoucí ŠJ). Po zaplacení stravného obdrží žáci čipy. Pokud nebude stravné uhrazeno v daném termínu, strávník nemá na oběd nárok.

Od 1.9.2008 je ve školní jídelně zaveden nový stravovací systém na čipy:

Cena čipu : 115,- Kč, při odevzdání čipu jsou peníze vráceny zpět.

Ztráta čipu:

Jídlo je vydáváno pouze po předložení čipu. V případě, že strávník čip zapomene, ohlásí tuto skutečnost vedoucí jídelny, která zařídí výdej obědu. V případě ztráty je strávník povinen zakoupit si nový čip.

Odhlašování obědů:

Odhlašování obědů provádějí sami strávníci nebo jejich zástupce nejpozději do 00:00 hod. 2 dny předem přes terminál nebo internet, popř. tefonicky na čísle 487883950 do 12:00hod předchozího dne u vedoucí školní jídelny.  Hromadné odhlašování celých tříd nebo skupin strávníků je třeba provádět nepozději 2 dny předem.

V případě nepřítomnosti strávníka (návštěva lékaře apod.) je možné neodhlášený oběd vyzvednout do jídlonosiče, na další dny je možno odebrat oběd, ovšem za plnou cenu. Zaměstnancům ZŠ se při nemoci nebo čerpání dovolené strava neposkytuje.Za včas neodhlášený oběd je povinen uhradit částku v plné výši.

Jídelní lístek:

Jídelní lístek je vyvěšován vždy 2 týdny předem na místech k tomu určených (vývěsní tabule, internet). Strávníci si mohou vybrat ze dvou hlavních jídel, která se volí týden předem.

Přihlašování :

V kanceláři vedoucí ŠJ. Jinak na začátku každého školního roku obdrží všichni strávníci přihlášky ke stravování, jejichž platnost končí vždy k 30.6.

Výdej obědů:

Výdej obědů pro cizí strávníky do jídlonosičů od 10,30 – 11,30 hod.

výdej obědů pro ostatní strávníky od 11,30 – 13,30 hod.

Žáci mají přístup do jídelny v době od 11,40 hod. do 13,30 hod. a to pouze za přítomnosti pedagogického dozoru v době po skončení vyučování či vdobě mezi dopoledním a odpoledním vyučováním.

Povinnosti strávníků:

Strávníci jsou povinni se chovat při stravování ohleduplně, v souladu s hygienickými a společenskými pravidly při stolování a řídit se pokyny pedagoga, který má dozor, vedoucí školní jídelny nebo kuchařky či jiného pracovníka školy.

Školní jídelna při ZŠ Dubá

Školní jídelna s kapacitou 300 strávníků v současné době poskytuje stravování 165 strávníkům v šesti kategoriích :

a) žáci 7-10 let,b)žáci 11-14 let, c)žáci 15 let, d)zaměstnanci školy , e)cizí strávníci bez ziskové přirážky, f)cizí strávníci se ziskovou přirážkou.