Spali jsme ve škole

autor: | 15. října 2018 | Akce školy, Aktuality

SPOLEČNÉ SPANÍ VE ŠKOLE

Že se ve škole dá nejen učit různými způsoby a kdekoliv, poznali prvňáčci při prvním společném spaní.

Sešli jsme se v pátek 12. října v 16 hodin ve školní družině. A protože jsme si jako hlavní program zvolili pohádky, zaměřili jsme se na tu „O líném Honzovi“. Společně jsme si vytvořili myšlenkovou mapu. Po ní jsme posvačili a nabrali sílu na další aktivity. Těmi byly pracovní listy, pohádka, kde hlavní postavou byla naše paní učitelka J, skupinové práce, příprava těsta na buchty apod. Protože bylo stále co dělat, čas utíkal a byla tu společná večeře. Po večeři jsme se vrhli na výrobu ranečků na upečenou buchtu. Ani na chvilku jsme se nezastavili.

V kino se proměnila naše třída, nechyběl samozřejmě popcorn. A při filmové pohádce právě „O líném Honzovi“ jsme postupně usínali.

Ráno jsme sbalili spacáky, karimatky, uklidili po sobě, umyli se a šli společně snídat. Však dodržování pravidel stolování byl jeden z cílů.

Po snídani jsme si připravili ranečky s buchtou na cestu domů a už jsme jen při společném hraní čekali na rodiče.

Důležité na této akci bylo, že jsme společně zjistili, že je možné trávit příjemné chvíle ve škole i mimo vyučování, a také, že si umíme hrát a bavit se aktivně a nepotřebujeme trávit čas jen před počítačovou obrazovkou a ani s mobilním telefonem v ruce.

Žáci 1. třídy a Jana Pancová