Spaní ve škole

Posted by on 5. ledna 2018

Spaní ve škole

Ještě před Vánoci se domluvila druhá a pátá třída na spaní ve škole.

Ve čtvrtek po vyučování se ze tříd staly noclehárny. Všude, kam se člověk podíval, ležely spacáky, karimatky a natěšené děti. Program večera zněl následovně: hry, večeře, stezka odvahy, diskotéka, pohádka na dobrou noc a zasloužený spánek. Cíl večera: užít si ho!

Začali jsme rozdělením dětí do skupinek. První skupinka si šla s paní Zítkovou uvařit večeři (voňavé a chutné toustíky), druhá skupinka si s paní Treutnerovou vytvářela umělecká díla a třetí skupinka s paní Jelenovou jezdila závody na lyžích a „vozítkách“. V následné hodině se všechny skupiny vystřídaly a prošly všechna stanoviště.

A další část večera mohla nastat: stezka odvahy! Tímto bych chtěla poděkovat klukům Petru Jelenovi, Patriku Říhovi, Dominiku Slámovi a Patrikovi za pomoc a realizaci stezky odvahy. Kluci nasadili překrásné masky a usadili se na daných stanovištích. Žáci museli chodit po škole a plnit na stanovištích úkoly. Na prvním stanovišti museli se zavřenýma očima ochutnávat různé druhy ovoce a zeleniny, na druhém stanovišti na ně čekal čert s kyblíkem plné želatiny „krve“ a žáci museli z kýble vyndat poklad. Třetí stanoviště bylo v šatnách u čerta, kde museli ukázat svůj hrůzostrašný křik, a závěrečné stanoviště se nacházelo ve sklepě, kde na děti čekal klaun s odměnou a svítícím náramkem.

Bojíte se? My se báli! Ale líbilo se nám to!

No a pokračoval večer zaslouženou diskotékou. Kluci nám udělali diskotéku se vším všudy, taneční soutěže, bonbónový déšť, balónky, mašinka….no prostě vše na co si vzpomenete!

A blíží se zakončení večera. Všichni žáci ulehli do svých provizorních postýlek a pustila se pohádka na dobrou noc. Pokud si myslíte, že žáci usnuli vyčerpáním, tak se mýlíte. Dojmy a zážitky z večera byly tak silné, že se usínalo až po půlnoci J.

Co o večeru napsali žáci? Přečtěte si:

Kačka Bystrá: Spali jsme ve škole. Nejdřív jsme se všichni sešli v družině. Jedna skupina šla vařit večeři a druhá šla malovat do družiny č.1. Třetí si šla hrát do družiny č.2.

Když se všichni navečeřeli, tak jsme šli na pohádku. Při pohádce si nás paní učitelka vybrala a postupně jsme chodili na stezku odvahy po škole. Nejhorší byl klaun, který byl dole u zvířátek, skoro všichni jsme se ho báli,  byl fakt děsivý L.

Po stezce jsme šli na diskotéku, ta byla taky fajn, byla úžasná🎈. Po diskotéce jsme si šli lehnout a já jsem se vyspala do růžova. Prostě to byl fajn den a byla bych moc ráda, aby se to zase zopakovalo, bylo to fajn😍

Philip Garrihy: Bylo to hodně užitečný. Hodně se mi líbila stezka odvahy, bylo to pro mě srandovní Jinak se mi to celé líbilo. Jenom zem byla špinavá, ale jinak dobrý.

Daniel Hryb: Spaní ve škole bylo super.

Nejdříve jsme si dali věci do třídy, pak jsme se rozdělili do skupin. 1.skupina si hrála, 2.skupina si taky hrála a 3.skupina, ve které jsem byl já, si šla dělat tousty. Pak jsme si šli hrát a pak byla stezka odvahy. Potom byla diskotéka.

Potom jsme se dívali na pohádku a šli jsme spát. Jak jsme vstali, oblékli jsme se a šli se nasnídat. Pak jsme si sklidili věci a to byl konec.

Tereza Chytilová: Bylo to hezké. Nejdříve jsme se sešli v družině a paní učitelky nás rozdělily na tři skupiny. První skupina si šla udělat večeři, druhá skupina šla hrát různé hry a třetí skupina šla barvit a kreslit obrázky. Pak jsme šli nahoru, byla diskotéka pak stezka odvahy. Rozbalili jsme karimatky a spacáky,  oblékli pyžamo, koukli na pohádku a šli jsme spát.

Anetka Nikodémová: Spali jsme ve škole. Nejdříve jsme se sešli ve družině, tam jsme si hráli a povídali a pak jsme se rozdělili do tří skupin.  My jsme šli vařit tousty. Všem se povedly. Pak jsme se vyměnili. My jsme si  šli hrát a 2. skupina šla vařit. Pak 3. skupina šla vařit a my jsme si šli malovat. A pak byla stezka odvahy L niko nebrečel 😥  tam na nás čekal klaun, čerti a další bubáci 😀 1. zastávka – tam nám zavázali oči a dávali nám do pusy jídlo a my jsme museli hádat, co to je za jídlo. 2 zastávka – tam už nevím a 3. zastávka-  tam jsme musela zakřičet a 4. zastávka tam nic a pak jsme šli na diskotéku tam to bylo super. ☺😎

Bc. Tereza Jelenová a Mgr. Veronika Zítková