Valentýn

autor: | 21. února 2017 | Akce školy, Aktuality

1. února 2017

Svatý Valentýn? Slavit nebo neslavit? Říká se, že se slaví od doby, kdy dívky ve starém Římě vkládaly do nádoby lístečky se svým jménem, a muži losovali, s kterou dívkou se následující rok ožení. Také se ale říká, že kněz Valentýn vzdoroval vládci a tajně oddával mladé páry. Vládce totiž nechtěl, aby mu muži odcházeli z boje. Valentýn byl později údajně popraven 14.2. V dnešní době nátlakem obchodníků a reklamy víme, že je to svátek zamilovaných a svátek lásky. Lásku si každý vysvětlujeme jinak, a proto jsme v sedmé třídě vytvořili jakési vyznání maminkám, protože je všichni velmi milujeme. Někteří z nás nezapomněli ani na tatínky. Přejeme všem, aby se měli rádi nejen tento den, ale celý život a dávali to najevo maličkostmi např. úsměvem či pohlazením.

Jana Pytlounová a VII. třída

Ve škole jsme slavili Sv. Valentýna rozdáváním hezkých přáníček, které žáci měli možnost vkládat do krabice a 4. hodinu dvě zástupkyně Amora, tedy boha lásky, přání roznášela a osobně předávala. Byl to hezký den, který dalším a dalším a dalším dnem zcela jistě pokračuje.

Adéla Pejpalová, Marie Maříková (IX. třída)