Výstup na Říp

autor: | 27. dubna 2017 | Akce školy, Aktuality

Exkurze na horu Říp

Ve středu 26.4. se III. a IV. třída vydala v rámci výuky Člověk a svět na Horu Říp. V tomto předmětu jsme se seznámili s pověstmi. A právě Pověst o praotci Čechovi rozhodla o této exkurzi na horu Říp. Počasí nám sice nepřálo, byla zima a pršelo, ale nám to cestovní a poznávací náladu nezkazilo. Statečně jsme stoupali vzhůru po stopách praotce Čecha. Stanuli jsme na vrcholu Řípu, prohlédli si románskou Rotundu sv. Jiří a svatého Vojtěcha, která patří mezi nejstarší dochované stavby v Česku, očaroval nás krásný, i když trochu podmračený, výhled do kraje. Také jsme se na vršku hory občerstvili, pokoupili upomínkové předměty a trochu zmrzlí a zmoklí jsem se vydali k domovu. Těšíme se na další výlety.

Třeťáci a čtvrťáci