Afrika

autor: | 27. dubna 2011 | Aktuality

V rámci multikulturní výchovy, která je průřezovým tématem ŠVP,  se žáci Ekoškoly Dubá seznámili v úterý 26.4. s africkou kulturou. Nejprve se podívali na krátké video, které přiblížilo život v Africe, i když velmi vzdáleně. Pak následovalo povídání o Africe, provázené bubnováním na africké bubínky, které zaujalo děti nejvíc. V závěru pak afričtí hosté odpovídali na zvídavé otázky – Co jste říkali, když jste u nás uviděli sníh poprvé? Mysleli jsme, že je to bílý písek. Které africké město je nejlidnatější? Nigérie. Řekněte nám něco ve svém nářečí. Jaká je nejdelší řeka Afriky? Nil. V africké  škole je až 2 500 žákůJ Pro nás nepředstavitelné.
Setkání proběhlo v příjemné atmosféře a děti jsou zas o kus blíž tak vzdálenému prostředí.