BESEDA S DOPRAVNÍM POLICISTOU

autor: | 30. května 2012 | Školní družina

Dne 14.5.2012 proběhla akce ŠD „Setkání s dopravním policistou .“ Již podruhé v tomto školním roce k nám zavítal příslušník dopravní policie pan Libor Plzák. Přišel, aby nám povídal o chování dětí v silničním provozu. Také nám pověděl, jaké zásady děti musí dodržovat ať už jako chodci  nebo cyklisté. Co vše musí dodržovat, aby se předešlo úrazům. Také děti zajímalo, co všechno je náplní práce dopravní policie, jaké je jejich oblečení a co používají při své práci. Na ukázku dětem přinesl obušek, terčík a pouta, které si děti mohli prohlédnout a vyzkoušet si je. V závěru povídání pak vyprávěl příklady z praxe. Ne vždy skončí dopravní nehoda šťastně a proto pan Plzák kladl dětem  na srdce, aby především dbali na svoji bezpečnost a zároveň jim popřál šťastné a bezpečné prázdniny. Dětem se povídání líbilo a poděkovaly za poutavé vyprávění.

Vypracovala: Ved. vychovatelka Lenka Treutnerová