Blíží se léto

autor: | 29. května 2020 | Akce školy, Aktuality

Blíží se léto

Roční období, které mají děti nejraději je léto. Už se nám blíží, a tak si právě o něm povídali žáci druhé třídy v hodině prvouky. Co vše se jim na létu líbí? Prázdniny, koupání, teplo, dlouhé dny a více sluníčka.

A co když svítí sluníčko a náhle do toho začne pršet? To se potom objeví DUHA.

Duha je oblouk barev, které jsou seřazeny jedna za druhou. Duha je vlastně světelný trik. Je složená ze základních barev slunečního světla. I když se nám může zdát, že sluneční světlo nemá žádnou barvu, přesto je složeno z mnoha barev od vnějšího okraje duhy směrem k vnitřnímu v pořadí: červená, oranžová, žlutá, zelená, modrá až fialová.

Děti si takovou duhu vyzkoušely i v hodinách výtvarky mícháním barev a při pracovních činnostech pokusem. Ten je samozřejmě bavil nejvíce. Dal se totiž sníst.

Jana Pancová, třídní učitelka