Cesta proti násilí

autor: | 20. října 2012 | Akce školy, Aktuality

To je název cyklu aktivit, které každým rokem absolvují všechny děti z Ekoškoly Dubá. Jejich cílem je prohloubit, upevnit vztahy mezi dětmi ve třídě, posílit jejich spolupráci a učit se naslouchat. Ve dvouhodinovém bloku se každá třída ukáže v nejrůznějších pozicích a třídní pak nadále využije slabé i silné stránky dětského kolektivu, které se při aktivitách projeví.

Stejně tomu bylo i letos. Například  třeťáci učinili ve spolupráci ve třídě pokrok proti loňsku.Jejich sebekontrola je zatím na bodu mrazu. Děti například mluví ,kdy samy chtějí a nerespektují skupinu. Nenaslouchají a prosazují sebe.  To je postřeh lektorky za dvě hodiny, to je zkušenost třídní učitelky. Bohužel, to jsou návyky z prostředí rodiny, nad kterými se musí zamyslet oba subjekty – rodiče a učitel.

Děti si společně zahrály divadlo a vytvořily třídní kytičku.

Koza a kůzlátka

Hrajeme divadlo