Den Země 2011 v Ekoškole Dubá

autor: | 25. dubna 2011 | Aktuality

Tradičně každý rok se Ekoškola Dubá zapojuje do aktivit souvisejících s oslavami Dne Země, který připadá na 22.dubna. Tentokrát šlo o zapojení do soutěže v rámci celoevropské kampaně ZOOM – děti v pohybu 2011. Kampaň je určena pro školáky z celé Evropy. Sbíráním zelených kilometrů ukazují školáci dospělým, jak snadné je chránit životní prostředí. Cílem Soutěže o zelené kilometry je pomoci dětem vykonávat každodenní cesty samostatně nebo v doprovodu rodičů ekologickým způsobem.
Součástí je také Expedice zelené kilometry. Každá třída si naplánovala výlet za pomoci ekologického dopravního prostředku – pěšky, na kole, autobusem či na koloběžce.
Zprávy z expedic pak třídy zpracují a odešlou. Od 2.5. – 6.5. pak bude probíhat v Ekoškole Dubá Týden se zelenými kilometry, kdy si každý žák bude počítat své zelené kilometry za týden při cestě do školy.
Prvňáci využili při své expedici linkový autobus do Vrchovan, kde přestoupili na další ekologický prostředek – poníky a po svezení pokračovali dále pěšky zpět do Dubé.
Šeťáci využili také ekologickou dopravu autobusem a vydali se po naučné stezce Peklo. Dokonce si vzpomněli, že tam před dvěma roky zakopali PET láhev se zprávičkou. Našli ji, podepsali se a znovu uložili.:)