Druháci a Zlaté Moravce

autor: | 20. ledna 2020 | Akce školy, Aktuality

Na Slovensko se tentokrát vydali žáci 2. třídy

Technika dnes umí spoustu věcí, proto není těžké si popovídat a přitom se vidět s lidmi vzdálenými mnoho kilometrů.

Stejně jako se v prosinci setkali prvňáci z Dubé s prvňáky ze Zlatých Moravců, setkali se 15. ledna žáci 2. třídy s druháky z téže školy.

Setkání to bylo velmi příjemné, žáci z obou škol si na sebe připravili nespočet otázek. Ptali se různě – na zájmy, školu, paní učitelku, jak jim vaří kuchařky, jaké předměty mají stejné atd… . Zajímavostí bylo zjištění, že se žáci ze Zlatých Moravců učí náboženství. To děti v Dubé ne. Druháci z Dubé zase mají svého maskota, plyšáka Myšáka, který s nimi tráví společný čas. Žákům ze Zl. Moravců se plyšák Myšák líbil, tak jim žáci z Dubé slíbili, že jim nějakého plyšáka pošlou :-). Bude na nich, zda si ho nechají jako ozdobu třídy, či ho budou mít jako maskota.

Během povídání se žáci obou škol občas zarazili nad některými slovíčky, které jim paní učitelky musely přeložit. Většinou si ale rozuměli. Slíbili si, že si brzy napíší a pošlou si videa ze svých tříd. Budeme se tedy těšit.

Videohovorem to pro druháky z Dubé však nekončilo. Ve třídě si o všem ještě popovídali, zopakovali nějaká slovíčka, pustili si písničku, na mapě si ukázali jak to k sobě mají daleko a za jak dlouho by do slovenské školy dojeli autem. Vtipná byla jejich myšlenka, kterou společně vymysleli. Prý když přemluví 6 rodičů s autem (učí se totiž právě násobilku 😊) a vyrazí třeba v úterý, kdy mají odpoledku, tak to vlastně stihnou během vyučování. Jsou to ještě prťata, která si neuvědomila, že je ještě cesta zpět :-).

Jana Pancová