Ekoškola informuje

autor: | 12. března 2012 | Akce školy, Aktuality, Ekoškola

Nevíte kam s použitým kuchyňským olejem?
My na ZŠ Dubá ANO  a rádi Vám poradíme…..

Použitý olej můžete v 1,5 l PET lahvích nosit do školy každé pondělí od 7,30 – 7,55 hodin k Janě Maškové, nebo kdykoliv po telefonické domluvě 723 734 892.

Není nám to jedno!

Budoucnost držíte ve svých rukách

Ekoškola Dubá oznamuje, že od 1.3. 2012 rozšiřuje separaci odpadů na novou komoditu – použitý olej.

Ve spolupráci se společností Prague Management International vstupuje do ekologického projektu.Myšlenka použít čistý rostlinný olej jako pohonnou hmotu pro dieslové motory je stará jako samotný dieselový motor.  Vzhledem k rostoucím cenám pohonných hmot a z hlediska ochrany životního prostředí se společnost zabývá vývojem alternativních pohonných hmot. Rostlinný olej je jako velmi výhodná ekologická alternativa.

Děti ve škole soutěží každé samo za sebe, sbírají body – 1 láhev = 1 bod – a pak si budou vybírat z katalogu odměny.

Děkujeme všem, kteří pomáhají životnímu prostředí!