POVĚSTI ČESKOLIPSKA

V pátek 24. 1. jsme byli v knihovně v České Lípě. Povídali nám o pověstech, hráli divadlo o Zikmundovi z Děčína a Anežce. Anežka byla bohatá a Zikmund si jí chtěl vzít za ženu. Hrad se jmenoval Vodní hrad. Povídali nám o strašidlech o bílé paní, hejkalovi a o bezhlavém rytíři.

Karolína Jelínková

 

Jeli jsme do knihovny, kde nám vyprávěli o pověstech. Zahráli nám divadlo o Zikmundovi a Anežce z Vodního hradu. Bylo to vtipné a zábavné, moc se mi to líbilo. Mohli jsme si prohlížet knížky a měli tam hezká sedadla. Knihovnice nám ukazovala různá strašidla např.: bílou paní, vlkodlaka, bezhlavého rytíře a upíra. Měli tam nádherné knížky o pověstech českých.

Ela Smolíková

 

V České Lípě byla knihovna moc zábavná. Vyprávěli nám pověst o Anežce a Zikmundovi. Vyprávěli, že Zikmund chtěl Anežku za ženu. Ale Anežka nechtěla Zikmunda za muže a tak skočila z okna. A Zikmunda zabili myši. A z Anežky se stala bílá paní, která je dodnes vidět ve Vodním hradě.

Jan Špoula