Ohlédnutí za zimou-LVVZ

autor: | 24. května 2012 | Akce školy

Za pár dní začne léto, blíží se konec dalšího školního roku a my se začínáme ohlížet..Největší akcí zimy bezesporu byl LVVZ. A jaký vlastně byl?

V letošním školním roce 2011/2012 se lyžařského kurzu pořádaného naší školou ve Vítkovicích v Krkonoších zúčastnilo celkem 22 žáků  4.-9.ročníku .

Účastníci zájezdu

Organizaci a výcvik  měl na starost p. uč Kadlec a p.uč  Bc. Valová. O volný čas mimo sjezdovku se žákům staral pedagog volného času p.Romana Najmanová.

Sněhové podmínky byly v rámci dlouhodobého stavu dobré, lyžovalo se na výborně upravených sjezdovkách. Dopoledne tvrdý „dril“ na sjezdovce vystřídaly odpoledne a večer soutěže a hry v netradičních disciplínách,či rukodělné aktivity .Každý tým, sestavený s různých věkových skupin, vypracoval svůj „totem“, který je provázel celým výcvikem.

V odpočinkovém dnu žáci navštívili Krkonošské muzeum v Jilemnici,kde se seznámili s dějinami lyžování v této oblasti ,navštívili rukodělnou dílnu, kde si mohli dle vlastní fantazie vyhotovit svůj šperk, také si zasportovali v místním bazénu.

V sobotu pak za nepříliš dobrých podmínek proběhl již tradiční slalom na Jizerce, kde každý zúročil své poznatky.

Poslední večer byla založena nová tradice LVVZ,na přání dětí proběhlo vypouštění „balónů štěstí“, kde každý účastník mohl zaznamenat své tajné přání.

Průběh mohli rodiče i další zájemci sledovat každý den na internetových stránkách ZŠ Dubá, kde byla založena „Kronika LVVZ“.

Celý týden proběhl ve výborné atmosféře plné zábavy a smíchu, někteří žáci si kromě spousty zážitků odvezli i krásné medaile, které pro tuto akci nechal vyrobit p. Kadleček, kterému bych chtěl touto cestou poděkovat.

Poděkování patří také nejen p.Valové a R.Najmanové za výbornou práci, ale i vedeni ZŠ Dubá, které tuto akci umožnilo a samozřejmě také zastupitelstvu města Dubá,které finančně podpořilo tuto aktivitu  z výhry v soutěži „ Obec přátelská rodině roku 2011.“

Vedoucí lyžařského kurzu p.František Kadlec