Pomohli jsme Lucince

autor: | 24. ledna 2013 | Akce školy, Aktuality, Informace

Poděkování

Šestnáctiměsíční Lucinka z Hlušovic u Olomouce je vážně nemocná. Její zoufalí rodiče pro ni usilovně shánějí peníze na léčbu. Jedná se o statisícové částky.

Adélka a Lucinka jsou dvojčata. Zatímco Adélka se narodila zdravá, s Lucinkou se život vůbec nemazlí. Kromě dětské mozkové obrny jí hned při porodu nadělil spasmus nožiček, epilepsii, postižené ledviny a plíce, špatný zrak a otok mozku.

Rodina Lucinky oslovila celou republiku ohledně  sběru  víček z pet lahví, aby s Lucinkou mohla odjet do lázní v Klimkovicích, kde mají speciální obleček, který by ji měl stimulovat v jejím dalším snažení.

Čtyřtýdenní kůra tam stojí zaokrouhleně asi 90 tisíc korun. Rodina proto přes sociální síť vyhlásila sbírku víček od pet-lahví, za utržené peníze by chtěla Lucince léčbu koupit. Je jich potřeba asi 28 tun(1 kg =5,50Kč).

Naše škola se akce „Víčka pro Lucinku“ také zúčastnila a nasbírali jsme úžasných 46 kg (pro představu – 3 velké pytle).

Všem, kteří se zapojili děkujeme a Lucince přejeme, ať jí léčba v lázních pomůže v jejím dalším snažení.

Děkujeme!

Za ZŠ Dubá: Mgr. Zdeňka Wagenknechtová a Jana Pravdová