Rodičovská linka

autor: | 2. května 2012 | Aktuality, Doporučujeme, Informace

RL je určena především pro rodiče,prarodiče a ostatní členy rodiny z celé ČR. Zároveń nabízí výchovné poradenství pro pedagogy MŠ, ZŠ, SŠ.

Služby poskytuje zásadně telefonicky. Pokud volající nechtějí sami, nemusí sdělovat žádné osobní údaje.

Hovory jsou účtovány z celé ČR jako místní hovor.

Pracovní doba:

Pondělí, středa, pátek od 13 do 16 hodin

Úterý a čtvrtek od 16 do 19 hodin

Nejčastější konzultované problémy bývají výchovné a rodinné. Především se jedná o problémech se školou, učením, záškoláctvím, agresivitou, lhaním, zneužívání návykových látek, trestnou činností, obětí šikany apod. Rovněž se jedná o dotazy jak postupovat v případě, že mají podezření na týrání, zneužívání a zanedbávání dítěte ve svém okolí.

V případě zájmů poskytuje RL kontakty na příslušná odborná zařízení, kde lze své konkrétní problémy dále řešit.

Služby rodičovské linky zajišťuje pět konzultantů s vysokoškolským vzděláním (psycholog, sociální pracovník).