Škola zdravé pětky

autor: | 20. listopadu 2012 | Akce školy

Téma zdravé výživy není dětem ani rodičům Ekoškoly Dubá vzdálené. Na škole probíhá již desátým rokem program Zdravý životní styl, jehož součástí je otužování, zdravé svačiny z domova i ze školní kantýny a zdravé obědy ve školní jídelně.

Přesto děti i učitelé z I.stupně uvítali nabídnutou aktivitu Škola zdravé pětky. Děti se seznámily s potravinovou pyramidou, poznávaly ovoce a zeleninu všemi smysly, dozvěděly se o významu vlákniny v těle a ukázaly své pití do školy, probraly vhodné a méně vhodné nápoje, soutěžily ve veselém talíři z ovoce a zeleniny. Utvrdily si pravidla: umýt ruce i ovoce a zeleninu před jídlem, nevykrajovat zkažené ovoce i zeleninu, ukládat potraviny do lednice, sledovat z čeho jsou vyrobené a jako mají trvanlivost.

Všem se líbilo a bavilo je to.

Potravinová pyramida

Co to je?