Soutěž ve finanční gramotnosti

 

V pondělí 9. 11. jsme se zúčastnili soutěže ve finanční gramotnosti na SŠ Klíč v České Lípě. Na soutěži bylo přítomno 7 týmů z různých základních škol – 5 z České Lípy, 1 z Nového Boru a my.

V průběhu klání jsme absolvovali 3 soutěžní části. Nejdříve jsme měli za úkol vytvořit powerpointovou prezentaci v anglickém jazyce na téma “Můj oblíbený umělec (My favourite artist)“ Vybrali jsme si legendární skupinu Queen a společnými silami jsme ji představili posluchačům za pomoci projekce naší prezentace na plátno.

Dále nás čekali 2 testy s výběrem odpovědí. Jednalo se o finanční gramotnost, ve které jsme řešili otázky ze světa peněz, bank, úrokových sazeb apod. Druhý test byl zaměřen na tzv. FAKE NEWS, což jsou manipulační, dezinformační a lživé zprávy, kterými je v současnosti náš svět zaplaven. Ptali se nás například, jakým způsobem ověříme důvěryhodnost zpráv, co je “fáma“ apod.

Prezentace i testy se nám vcelku povedly, přesto nás mile překvapilo, že jsem se umístili na druhém místě, za což jsme od organizátorů dostali kromě svačiny i pěkné hmotné odměny. Pokud bude možnost, rádi se soutěže zúčastníme i v příštím školním roce.

Matěj Macura, Matěj Šindelář, Kryštof Veselý