Turistický kurz

autor: | 10. června 2014 | Akce školy, Aktuality

SAMSUNG CAMERA PICTURES SAMSUNG CAMERA PICTURES SAMSUNG CAMERA PICTURES1. den na našem kurzu

Ráno 9. 6. 2014 jsme se (my třetáci) sešli ve škole, kde nám paní učitelka připomněla ještě vše důležité a dostali jsme reflexní šátky (které nám ušila paní Puršová) a vydali se na autobus do Doks, odkud jsme už  cestovali vlakem na Malou Skálu. Cesta byla klidná, vlak jel na čas, a tak nám vycházely přestupy. Když jsme dorazili na Malou Skálu čekal  nás  kopec, na kterém stál náš hotel Kavka –  velký dům s ohromnou zahradou a bazénem.

Po vybalení kufrů a dobrém obědě jsme se šli koupat do bazénu, kde byla opravdu sranda. Někdo se koupal, někdo hrál fotbal, někdo si půjčil obruče a švihadla.  Asi největší legrace bylo ta, že nám Nikča držela kruh a my jsme ním proskakovali do vody jako delfíni.

Po vykoupání jsme si dali sváču, moc dobrý borůvkový koláč a vydali se na největší skalní hrad v Čechách – Vranov, kterému se jinak také říká Pantheon. Paní učitelka nám vysvětlila, že Pan znamená veškerý a theos je bůh. Po výšlapu na hrad jsme se vrátili na hotel a dostali jsme k večeři špagety.

Po večeři jsme si hráli, kluci si kopali a holky si hráli různé hry, které paní učitelka vzala s sebou. Byli   jsme hodní, tak večerku jsme měli posunutou na půl desátou. Po osprchování jsme šli do postele a poslechli si pohádku na dobrou noc.

Milda Mareš, Adam Mareš a Kuba Matýs