Školní akce 2010/2011

29. března – starší chlapci jsou třetí nejlepší tým na okrese v sálové kopané

V úterý 29. 3. se chlapci naší školy T. Pavlík, J. Sloup, M. Krejčí, D. Šesták, V. Svoboda, T. Kmetz a J. Kareš pokoušeli v Zákupech o historický úspěch naší školy, vyhrát finále okresního kola. Přestože letos vítěz nepostupoval do kola krajského, klukům určitě nechybělo odhodlání a motivace, vždyť za námi skončili už v náročné kvalifikaci daleko větší školy v okrese, kde je mnohem větší zastoupení sportovně nadanných chlapců.První zápas zvládli výborně, dařila se jim kombinace na jeden dotek. Nebýt trošku pokaženého závěru, kdy dvakrát zbytečně inkasovali, mohlo být vítězství 4:3 mnohem větší. Dvakrát skóroval T. Pavlík, po jedné brance přidali M. Krejčí a J. Sloup.Ve druhém zápase kluci opět hráli výborně, pouze místo gólů trefovali tyče nebo je vychytal výborný gólman soupeře, který trestal prakticky každou naší chybu. Brzy jsme prohrávali 3:0, pak ještě inkasovali dvě lacinné branky téměř přes celé hřiště a pohár hořkosti doplnil T. Pavlík „vlastňákem“. Gól T. Kmetze na 6:1 byl jen slabou náplastí. Prohra 6:1 byla pro nás velmi krutá nejen proto, že kluci herně nezklamali a nebyli o nic horší než soupeř, ale hlavně proto, že při rovnosti bodů jsme díky nejhoršímu skóre skončili až na 3. místě. Přesto klukům patří veliké poděkování za reprezantaci školy i za vzorné chování během obou turnajů.

F. Kadlec

3. března 2011 kvalifikace okresního kola v sálové kopané

Ve čtvrtek 3. 3. se žákům naší školy ( S. Lizner, T. Pavlík, J. Sloup, M. Krejčí, D. Šesták, V. Svoboda a T. Kmetz) konečně podařilo postoupit z velmi náročné kvalifikace do finále okresního kola, které se uskuteční ve druhé polovině března. Kluci podali kvalitní a kolektivní výkon a po zásluze vyhráli skupinu, když nejprve porazili chlapce ZŠ U Lesa N.Bor 1:0 ( gól dal T. Pavlík), remizovali se ZŠ Lada Č. Lípa 0:0 a vyhráli s Gymnáziem Č. Lípa 2:1 (góly vstřelil D. Šesták). V posledním utkání se ZŠ Tyršova dlouho nemohli zlomit odpor soupeře a vstřelit vítězný a tím i postupový gól. Povedlo se to až 1,5 minuty před koncem opět D. Šestákovi. I když v závěru vítězství už dalším golem nepojistili a vyhráli pouze 1:0 radost z postupu mohla začít. Všem chlapcům patří gratulace k postupu. F. Kadlec

18.února 2011 Exkurze do ŠKODA AUTO

V pátek před prázdninami se vydali žáci 8. a 9.ročníků naší školy do „pracovní „reality.V rámci volby povolání, kdy jsou žáci seznamování s různými oblastmi lidské práce a následným uplatněním na trhu práce v dnešní době, se naši budoucí „absolventi“ jeli podívat do jednoho z našich největších koncernů v blízkosti bydliště. Nejprve navštívili s pohlednou průvodkyní výstavní části muzea mladoboleslavské škodovky, kde se seznámili s předchůdci dnešního SUPERBU. Po té následoval přejezd do samotného závodu, kde formou exkurze žáci prošli výrobnu motorů a následně pak na vlastní oči viděli samotnou montáž FABIE doslova jako na „dlani“, mohli sledovat dokonalou souhru všech zaměstnanců firmy. A kde získat vzdělání ? No přeci uvnitř závodu. Firma totiž vlastní své vlastní vzdělávací zařízení ŠKODA AUTO a.s. Střední odborné učiliště strojírenské, které je součástí vzdělávacího systému závodu.I do těchto prostor zavítali naši žáci, aby se přesvědčili o vybavenosti odborných učeben. Všem, kteří se hlásí na tuto školu přejeme hodně úspěchů v přijímacím řízení.
Bc. V. Valová

16.února 2011 Školní kolo recitační soutěže

Ve středu 16. února 2011 se uskutečnilo školní kolo recitační soutěže. Zúčastnilo se celkem 18 žáků, kteří přednesli vybrané básně. Porota hodnotila přirozenost dětského projevu a vybavenost recitátora, uměleckou hodnotu textu, celkovou úroveň a kulturu projevu.
Umístění: kategorie I. tříd 1. místo Eliška Mojteková a Martina Mordačiková,
kategorie III. –V. tř.1. místo Jan Horský (IV. tř.), 2. místo Karolína Pangrácová (V. tř. ) a Petr Kohout (III. tř)
II. stupeň úspěšně reprezentovala Tereza Jansová ze VI. tř.
V okresním kole v Novém Boru nás bude 16.3.2011 reprezentovat Jan Horský.
L. Kadlečková

8.února 2011 Vyhlášení výsledků „Zdravé svačiny“

V Ekoškole Dubá probíhá již tradiční celoroční soutěž Zdravá svačina.
Pravidla soutěže jsou již mezi dětmi známá několik let. Jednou za měsíc Zdravá hlídka tvořená dvěma dětmi – pokaždé z jiných tříd- projde během první hodiny všechny třídy školy a uděluje trestné body za nezdravé svačiny. V pololetí a na konci roku pak proběhne vyhlášení třech nejlepších tříd s nejmenším počtem trestných bodů.
8.2. se na zdravé svačině v jídelně sešly třídy IV. jako vítěz, I. třída obsadila 2.místo a IX.třída zabodovala na místě třetím!
Svačinu pro děti připravily naše šikulky paní kuchařky. Všem chutnalo a povzbudilo je to do soutěžení ve druhém pololetí.
Děkujeme všem rodičům, kteří se věnují svačinám svých dětí a není jim lhostejné, co děti jedí.
Mgr.Mašková

22.prosince 2010 „pes,náš kamarád“

Pes náš kamarád…
To byl název preventivního programu, který jako vánoční dárek čekal na děti z Ekoškoly Dubá ve středu 22.12.. Na návštěvu do školy přijela mladá psí slečna Saly se svou paničkou. Děti se seznámily se způsobem ochrany před napadením psem, naučily se poznat rozzuřeného psa i ho samy napodobily. Dozvěděly se, co se pejskům nedělá a co naopak pejskové milují. Byly poučeny o tom, co pejskům škodí v potravě a čím lidské mlsky mohou nahradit zvířecími. Nejlepším na celém programu však bylo hlazení a drbání Saly, která si to náležitě užívala. I děti, které se velkého pejska ostýchaly, nakonec neodolaly a hladily. Chudák Saly, snad jsme jí nevydřeli plešku. Děkujeme a těšíme se někdy zase nashledanou.

15.prosince 2010 Soutěž ve sběru papíru

Ani sníh neodradil sběrače!
Tradiční soutěž ve sběru papíru proběhla v naší Ekoškole 15.12. 2010. Jednotlivci soutěžili jako o život, ani sněhová nadílka je neodradila.Celkem sběrači přinesli 683 kg papíru, který firma Wegarecycling odveze a uhradí škole za 1kg jednu korunu!!!
Odměny byly předány v úterý 21.12. ve školní jídelně.
Děkujeme všem sběračům!

7.prosince 2010 Vánoční jarmark

Sláva už je sníh, jedem na saních….a vezeme vánoční náladu

V úterý 7.12. se celá škola proměnila v otevřenou vánoční bránu. Tradiční vánoční jarmark se otevřel v 16,00 hodin. Po úvodním slově paní ředitelky se rozezpíval Sboráček vedený paní učitelkou Janičkou Staňkovou. Děti zpívaly s nadšením a radostí, protože vánoční svátky patří určitě k těm nejkrásnějším.No, a pak to začalo: nakupování, nabízení, vybírání a utrácení! Všichni příchozí mohli navštívit celou školu, všechny třídy i ředitelnu. Velkou pozornost si odnesli zvířátka v chovatelském kroužku, kde se dveře netrhly.Letošní novinkou byly napečené vánočky od kuchařek z naší jídelny, které byly výborné a plné rozinek. Na jejich pečení se podílela i paní ředitelka!Vánoční jarmark uvedl tu správnou zimní atmosféru.

30.listopadu Florbal -okresní kolo

30.11. se starší žáci Milan Petrik, Vítek Svoboda,Dominik Šesták, Miroslav Krejčí, Jakub Sloup a Standa Lizner zúčastnili okresního kola ve florbale. První zápas se Stráží pod Ralskem prohráli 0:1, sice byli celý zápas herně lepší a soupeře přestříleli, ale narozdíl od něj nedokázali trefit prostor branky. ve druhém zápase se ZŠ U lesa z Nového Boru po prvním nezadařeném poločase nakonec vyhrávali 2:1. V samotném závěru této hry však udělali dvě individuální chyby, které soupeř ihned potrestal. V posledním zápase s Jablonným v Podještědí se začalo konečně dařit. Výhra 3:0 však už byla jen slabou náplatí na celkové třetí místo ve skupině.

Přesto chlapcům patří poděkování za vzorné reprezentování školy a předvedenou hru. F.Kadlec

22.listopadu 2010 Burza škol „QUO VADIS“

Tak jako v předešlých letech, tak i letos se naši budoucí absolventi zúčastnili Burzy středních škol a učilišť, kterou již tradičně pořádá SOŠ a SOU Česká Lípa ve spolupráci s Úřadem práce, Městem Česká Lípa a Pedagogicko-psychologickou poradnou Česká Lípa.

Vedle stánků jednotlivých škol jak soukromých,tak i státních nejen z našeho regionu, se mohli naši žáci pokochat pracemi učňovských středisek, shlédli módní přehlídku, mohli se dokonce nechat zajímavě učesat či nalíčit ve stáncích samotnými studenty těchto škol.Myslím, že každý si mohl přijít na své.

Návštěva Burzy byla nabídnuta rovněž rodičům formou letáčku, který obdrželi vycházející žáci , tak prostřednictvím webových stránek školy. Je dobře, že této nabídky využil alespoň jeden rodič.

Tato Burza bývá mnohem menší, než liberecká EDUCA, které se naši absolventi rovněž zúčastnili, zato rodinějšího rázu.

Exkurze nestála žáky ani korunu, neboť škola obdržela příspěvek na dopravu z kraje.

15.listopadu 2010 Běh 17.listopadu

V pondělí 15.11. se konal na školním hřišti již 37.ročník závodu „Běh 17.listopadu, kterým si žáci a veřejnost připomíná významné události tohoto dne.Stejně jako v posledních třech letech nám přálo počasí, takže závodníky přišlo hlasitě povzbudit i poměrně mnoho rodičů a místních obyvatel. Běhu se zúčastnilo celkem 142 dětí a pro ty nejslepší byly připraveny krásné medaile, které pro tento účel nechal i letos zhotovit pan Kadleček. Na každého závodníka čekal v cíli čaj asladká odměna v podobě sušenky. Závodilo se v několika kategoriích, k vidění bylo mnoho krásných soubojů a vzájemného hlasitého povzbuzování.Celkovým vítězem se stal Stanislav Lizner, který si odvezl domů i putovní pohár.

1.října 2010 Máchův pohár Kravaře

Děti z naší školy se zúčastnily fotbalového turnaje Máchův pohár v Kravařích. Soupeřem byly školy z Doks, Bělé p. Bezdězem, Jestřebí a Kravař. Hrálo se na umělé trávě systémem každý s každým. Dubá se umístila na 4. místě, ale na druhé místo chyběl pouze jediný bod. Turnaj se dětem velmi líbil. Pořadatelé si zaslouží poděkování. Příští rok se doufám zase v Kravařích sejdeme.Pro reprezentaci školy jsme vybrali šikovné děti ze 3., 4. a 5. třídy: D. Sláma, P. Kohout, F. Cmunt, D. Jansa, J. Vorel, K. Dalecký, D. Exner, J. Švec, P. Říha. Za předvedené výkony a bojovnost si rozhodně zaslouží pochvalu.
Více foteček z této akce naleznete v naší Fotogalerii

18.září 2010 Toulavý autobus


V sobotu 18.9. 2010 po desáté hodině dopoledne zavítal do naší školy „Toulavý autobus“ plný učitelů dychtících po prohlídce školních zahrad. Autobus k nám zavítal z jižní Moravy a Vysočiny, takže z poměrně velké dálky. Organizátorem autobusu je středisko ekologické výchovy Chaloupky u Brna a má již dlouholetou tradici. Ekoškola Dubá tedy měla tu čest předvést svou školní zahradu a její specifika. Součástí prohlídky byla i chovatelská třída, keramická dílna a chemická laboratoř. Občerstvení a živá diskuse probíhala v jídelně školy.Co sklidilo obdiv?Řešení záhonů v zahradě, Keltský kalendář, zvířátka ve škole, nabídka dvou obědů v tak malém množství kuchařek i obědů, keramická dílna i laboratoř!

Dokonce jsme získali nové zvířátko – Oblovku velkou. Všichni odjížděli s novými zážitky, my jsme načerpali nové informace a rady, takže návštěva byla opravdu přínosem.

 

9.září 2010 Ekoshow

Ve čtvrtek 9.9. 2010 proběhla na náměstí v Dubé zábavná ekoshow firmy Elektrowin, která se zabývá recyklací elektrospotřebičů. V dopoledních hodinách přišly děti z naší Ekoškoly a s sebou si nesly nejrůznější nefunkční elektrospotřebiče, které odevzdaly do sběrných košů. Za každý odevzdaný elektrospotřebič dostaly kupon, který proměnily na kole štěstí za drobné dárky, od míče a JoJa, hry, bublifuky, pexesa až po meteostanici. Pak následovala prohlídka a čtení z panelů, které informovaly o recyklaci. Následně se soutěžilo na podiu v otázkách týkajících se recyklace. Shlédnutím krátkého filmu o zpracování elektrospotřebičů akce končila. Děti si užily zábavu i poučení, počasí nám bylo nakloněno.

září 2010 Výtvarná soutěž „Moje prázdniny“

Během měsíce záí se v naší škole uskutečnila výtvarná soutěž, která defenitivně „zavřela dveře“ za letošními prázdninami.Do soutěže se zapojilo celkem 60 žáků. Vernisáž proběhla v celé budově školy a o vítězích rozhodla sama žákovská rada školy.

Všichni zúčastnění byli odměněni sladkostmi a obě hlavní výherkyně : za I.stupeň si pomyslnou medaili odnesla Nikola Knesplová a za II.stupeň pak Jana Blahutová si navíc odnesly také fixy, aby dále mohly pokračovat v malování.