Kronika lyžařského výcviku

Ve dnech 9.-19.1.2011probíhal lyžařský výcvik ve Vítkovicích v Krkonoších

I přes nepřízeň počasí jsme lyžovali!

1.den po příjezdu jsme se ubytovali a hned jsme vyrazili do nedalekého lyžařského střediska Jizerka, abychom se roztřídili do družstev.

.

2.den jsme hned po 8. hod.vyrazili na vlek do skiareálu Aldrov, někteří to museli zvládnout po svých, Ti zdatnější využili přibližovacího vleku Jizerka.

Kromě jízdy jsme nacvičovali rovněž pády

.

Někdy to bylo fakt náročné a chvilka oddechu byla na místě.Ať už přímo na svahu, tak v kiosku u svahu.

Večer jsme se pak dozvěděli spoustu zajímavostí od dobrovolného člena horské služby.

3.den se všichni naši lyžaři,včetně 3.družstva nechali vytáhnout kotvovým vlekem na sjezdovku Jizerku -bez pádu! a odtud jsme pak přejeli na sedačkovou lanovku skiareálu Aldrov.

Počasí nám příliš nepřálo, silná mlha halila sjezdovku a mírné mrholení občas snižovalo požitek z jízdy. Nás to ovšem nezastavilo!

4.den -odpočinkový.

Ráno jsme vyrazili po Vítkovicích a hned po obědě jsme se vydali linkovým autobusem do Jilemnice, kde nás na náměstí přivítal jako každý rok Krakonoš.

a pak jsme vyrazili za minulostí do Krkonošského muzea Jilemnice, kde jsme se dozvěděli něco o tradici lyžování v Krkonoších. Nová expozice je nainstalována od října 2010 v prostorách bývalého pivovaru.

Po tomto kulturním zážitku jsme si jeli užít relaxaci v místním bazénu.

5.den výcvikový-Přes noc nám napadlo 10cm nového mokrého těžkého sněhu,na kterém jsme trénovali jak smýkaný, tak carvingový oblouk. Také DOMINO  se nečekaně vydařilo.

Na sedačkové lanovce jsme si vždy odpočinuli, jízda v těžkém sněhu byla skutečně namáhavá.