Školní družina a školní klub

Vedoucí vychovatelka:  Lenka Treutnerová

Vychovatelka družiny:  Zdena Krausová, DiS. Adriana Velebná

VÝŇATEK Z VNITŘNÍHO  ŘÁDU ŠKOLNÍ DRUŽINY

Provozní doba školní družiny je od 6,30 hod.do 16,30hod.  Telefonní číslo: 731 750 821, 487 883 955

Pokud si dítě do této doby nevyzvednete, odchází dítě z družiny samotné.

Od září 2012 dochází ke zvýšení poplatku za školní družinu. Ze stávajících 80 Kč na 100 Kč za měsíc.Úhrada za  školní družinu vždy do 25.daného měsíce na následující měsíc. V případě, že částka nebude uhrazena žák nebude navštěvovat školní družinu daný měsíc.V případě souvislé absence  1 týden a déle Vám bude  částka odečtena z následujícího měsíce. Platí se v hotovosti u vychovatelky mezi 20- 25 dnem  v měsíci.Osvobození od placení úplaty: Úplata se neplatí, jestliže po jejím zaplacení by součet příjmů příslušníků domácnosti, ve které žák žije , klesl pod 1,25 násobek životního minima. Osvobození od placení plátce uplatní na základě potvrzení výše příjmů příslušníků domácnosti za poslední kalendářní čtvrtletí.

Ve školní družině je určena jako zaměstnanec vedoucí vychovatelka, která zajišťuje přihlašování a odhlašování žáků, vybírání poplatků,předávání informací rodičům,vyřizování námětů a stížností.

O zařazení dětí do ŠD rozhoduje ředitel školy.

Pokud za dítě není zaplacen poplatek nejpozději do jednoho měsíce, ředitel školy může rozhodnout o případném vyloučení žáka ze ŠD.

Rodiče nebo jiní zákonní zástupci žáka sdělí družině rozsah docházky a způsob odchodu žáka písemně do zápisního lístku.Odchylky od docházky nebo pokud má žák odejít ze ŠD jinak či s jinou osobou než je obvyklé a je uvedeno na zápisním lístku, sdělí rodiče tuto skutečnost družině pouze písemně!

Při nevyzvednutí žáka do stanovené doby rodičů,vychovateka nejdříve podle možností informuje telefonicky rodiče žáka a osoby uvedené na přihlášce, pokud je tento postup bezvýsledný, poučí žáka o BOZP a dohlédne na jeho odchod ze školy.   Žák bez vědomí vychovatelky školní družinu neopouští!  Za žáka, který byl ve škole a do ŠD se nedostavil, vychovatelka neodpovídá.

Na hodnocení a klasifikaci chování žáka ve školní družině se vztahují vyhlášky o základní škole. Pokud žák narušuje soustavně školní řád a činnost  školní družiny, může být rozhodnutím ředitele z družiny vyloučen.

Činnost ŠD probíhá v místnostech ŠD, počítačové učebny, tělocvičny a v prostorách školního hřiště a hřiště u autobusového nádraží.

Oddělění se naplňují nejvýše do počtu 30 účastníků na jednoho pedagogického pracovníka.

Hlavním posláním školní družiny je zabezpečení zájmové činnosti, odpočinku a rekreace žáků.

V době řádných prázdnin v průběhu školního roku je zajišťován provoz ŠD podle zájmu rodičů.  V době mimořádných prázdnin nebo mimořádného volna je činnost ŠD zajištěna, s případným omezením podle pokynů hygienika.

PRAVIDLA ŠKOLNÍHO KLUBU

Vychovatelka školního klubu:  Mgr. Jana Staňková, Alena Adámková

Provozní doba Školního klubu je vytvořena tak,abychom vyšli vstříc hlavně dojíždějícím žákům naší školy, neboť zde mohou trávit svůj čas mezi dopoledním a odpoledním vyučováním pod dohledem vychovatelky:

Den Čas
Pondělí 6,30- 7,30        12:35 – 14:15
Úterý 6,30 – 7,30        12:35 – 14:15
Středa 6,30 – 7,30        12:35 – 13:30
Čtvrtek  6,30 – 7,30         11:40 – 13:30
Pátek 6,30 – 7,30         11:340- 14:15

Ve svém volném čase mají žáci pod dohledem pedagoga možnost pracovat na počítačích, vytvářet referáty,prezentace do vyučovacích hodin, surfovat po internetu, hrát počítačové hry či se jinak připravovat na vyučování.

Účast ve školním klubu je zpoplatněna částkou 100,-Kč na čtvrtletí.  Přihlašování a odhlašování, rovněž vybírání poplatků má na starosti ved. vychovatelka  Treutnerová Lenka .Přihlašovací lístek si mohou žáci vyzvednout  ve školní družině.