Třeťáci v Pekle

autor: | 20. března 2024 | Akce školy, Aktuality

Třeťáci z Dubé objevují krásu jara v Pekle

V pátek 15. března se vydali třeťáci ze Základní školy Dubá na dobrodružný výlet do Pekla, malebné oblasti v Zahrádkách. Jejich cílem nebylo zdolávat ďábelské údolí, ale pokochat se krásou probouzejícího se jara a poznat typické rostliny této lokality. Cesta vedla malebnou krajinou podél potoka a děti si ji zpříjemňovaly plněním pracovního listu. Pozorně pozorovaly okolí a zapisovaly druhy stromů, které potkaly, zaznamenávaly zvuky ptactva a hledaly první jarní květiny.

Vrcholem bylo nalezení krásných bledulí.

Během cesty si třeťáci povídali o důležitosti ochrany přírody a o tom, jak se k ní chovat zodpovědně. Naučili se rozpoznávat typické rostliny jarní krajiny a užili si příjemné chvíle na čerstvém vzduchu.

Výlet do Pekla se tak stal nejen příjemnou procházkou, ale i cennou lekcí o přírodě a zodpovědném přístupu k ní.

Mgr. Monika Srubkova, Adriana Velebná