Adaptační pobyt Holany

autor: | 23. září 2022 | Akce školy, Aktuality

Třetí a čtvrtá třídy společně vyrazily na adaptační pobyt do Holan. Sice jsme jeli jen na tři dny, ale vzhledem k tomu, že předpověď počasí nebyla příznivá, museli jsme být připraveni na všechno. Na našich obrovských taškách a baťozích to bylo znát 😊

Po příjezdu jsme se ubytovali a šli se rozhlédnout po kempu. Odpoledne nás čekala vycházka do Holan. Museli jsme zorientovat v mapě a najít podle fotek různá místa. Nebylo to snadné, jak to vypadalo, paní učitelky a pan učitel nám pěkně zamotali hlavu. Pan učitel nám pak hlavičky zamotal ještě víc, když nás dlouho a trpělivě roztáčel na dětském kolotoči. Večer nás čekaly hry, ale déšť nás zahnal do chatek. Moc nám to nevadilo, protože jsme mohli k radosti našeho doprovodu řádit o to víc.

Ranní úterní budíček nám dal naději na krásný den. Po bohaté snídani jsme se zdokonalili ve čtení map a naučili se pracovat s buzolou a kompasem. Po obědě nás čekala domluvená exkurze do obory Vřísek. Pan oborník nám řekl spoustu zajímavých věcí. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavostí o historii obory, o druzích stromů, o zvířatech, která jsou v oboře chovaná a nějaká jsme i viděli! Kozy bezoárové na nás byly stejně zvědavé jako my na ně. Máchova vyhlídka a samotný zámek Vřísek byly třešinkou na dortu. Cestou zpátky jsme viděli několikrát duhu a procházeli velkou spoustou bezvadných obrovských kaluží a bahnem. To nás moc bavilo! Večer jsme s panem učitelem připravovali dřevo na oheň, tančili na hudbu a horko těžko se dostali do postelí.

Středeční den byl ve znamení vycházky okolo Milčanského rybníka s průvodkyní z CHKO. Paní průvodkyně nám řekla tolik zajímavých věcí. Škoda, že jsme se mohli zdržet v Holanech jen dopoledne. Čas odjezdu se neúprosně přiblížil.

Celé tři dny jsme fungovali jako bezva parta a těšíme se na další společnou akci!

Děkujme celému týmu v kempu Jachta Holany, že se o nás tak luxusně staral a našemu vedení, že nám umožnilo vyrazit ještě teď na podzim.

 

Jana Konopáčová, Petra Volejníková, Ladislav Novotný