Běh 17. listopadu

autor: | 20. listopadu 2023 | Akce školy, Aktuality

I letos proběhla největší sportovní akce naší školy – Běh 17.listopadu.

Ve dvanácti kategoriích změřili své běžecké síly na sportovním hřišti děti z mateřské školky i žáci ZŠ Dubá. Nejmenší předškoláčci běželi 60 metrů, starší předškoláčci a žáci prvního stupně jedno kolo, druhý stupeň kola dvě. Na závěr programu se uskutečnil historicky první běžecký souboj mezi zaměstnanci ZŠ Dubá a zaměstnanci Města Dubá.

Z důvodů zdravotních komplikací na obou stranách město vyslalo sedm statečných běžců a běžkyň, školní tým byl osmičlenný.

Omluvily se i paní ředitelka školy Mgr. Jana Heringová a paní starostka Ing.Irena Žalovičová, neboť obě řešily neodkladné záležitosti ohledně dalšího plánování zateplení školy.

Symbolickou vzdálenost 1939 metrů oba týmy zdolaly štafetovým způsobem. Ve strhujícím a vyrovnaném závodu zvítězilo Město Dubá v čase 6:50,02. Klobouk dolů, gratulujeme!Štafeta ZŠ Dubá doběhla s minimálním odstupem v čase 6:50,88 (čímž překonala loňský rekord o téměř 19 vteřin).

Odměnou pro všechny běžce byl výborný bramborový guláš, servírovaný přímo u hřiště našimi skvělými kuchařkami. Velký dík Městu Dubá za technické zabezpečení akce.

Moc se těšíme na další ročník, již 51.

Za hlavní organizátory Tomáš Ehrenberger a Renata Andresová