Bylinková zahrada

autor: | 8. října 2023 | Akce školy, Aktuality

Bylinková zahrada se nám líbí.

Opravdu. Ve středu 4. října proběhla v rámci pracovního vyučování již druhá návštěva Bylinkové zahrady-Levandule, na kterou se žákyně ze šesté třídy těšily. U vrátek nás s úsměvem přivítala paní Mgr. Jana Samcová a mohlo se začít. V zahradě je asi 150 bylinek a děvčata společně dokázala, až na šalvěj, určit ty nejznámější: jitrocel, mátu, meduňku i netřesk. Jak nám mohou bylinky při některých obtížích pomoci, se dozvěděly od naší hostitelky.

Do Dřevčic nepřijely šesťačky jen poslouchat, ale také přiložily ruku k dílu a vyzkoušely si, co taková práce na zahradě obnáší. Postupně se prostřídaly v rytí a pletí záhonku, čištění cestiček od plevele a listí, vybírání řas z jezírka, to se jim líbilo nejvíc. Děvčata byla šikovná, se vším si poradila a s výsledkem by byl spokojený snad každý zahradník. To nejlepší je čekalo až nakonec. Vybraly si jednu bylinku, zasázely ji do květináče a ten si mohly odvézt domů. Odpolední vyučování strávené mezi léčivými rostlinkami uběhlo velice rychle a všechna děvčata byla velmi spokojená.

Paní Mgr. Janě Samcové děkuji za přípravu celé aktivity, za její ochotu a vstřícnost.

Mgr. Miroslava Sochová

A co na to děvčata?

V bylinkové zahradě to bylo fajn. Mohly jsme si přičuchnout k různým bylinkám a dělaly tam tři různé práce. Vytrhávaly trávu a hrabaly listí z cestičky, ryly zahrádku a čistily jezírko. Nakonec jsme si každá zasadily bylinku a odnesly domů. Nejvíc mě bavilo čistit jezírko a sázet bylinku.                                                                                                   Nelinka

V bylinkové zahradě v Dřevčicích se mi moc líbilo. Přivezla jsem si bylinku, kterou jsem si sama zasadila. Takovéto hodiny pracovních činností se mi moc líbí.                                                                                                                                                         Adélka