Čekání ……

autor: | 18. ledna 2021 | Akce školy, Aktuality

VÁNOCE –  nejkrásnější svátky v roce. Děti se na ně moc těší. Věří v Ježíška, ať jsou malé nebo větší. Vždyť právě on jim plní ta jejich toužebná přání. Čekání na něj je ale někdy móóóóóc dlouhé.

Aby dětem tyto chvíle utíkaly co nejrychleji, vymýšlí nejenom rodiče, ale i učitelé takové aktivity, které děti zabaví a zkrátí jim čekání.

Třeťáčci si tyto chvíle krátili například výrobou krmítek do Lesoparku, který je v Dubé teprve chvíli. Samotná instalace krmítek na místě je moc bavila. Po práci také trochu legrace.  V parku si pohráli, hledali malé skřítky, objevovali různá nově vznikající místečka. Většina z této třídy je dojíždějících, toto místo bylo pro ně nové.

V týdnu také navštívili chovatelskou třídu. Adoptované činčile nanosili dobrůtky. Bylo jich dost i pro ostatní zvířátka.

Poslední školní den v tomto kalendářním roce byl pro všechny plný očekávání, zda  přijde Ježíšek i do školy. Ve třídě si předali dárky mezi sebou jako kamarádi. A jelikož se žádný dárek  od Ježíška ve třídě neobjevil, vydali se k velkému stromu na náměstí.  Co kdyby….To bylo radosti, když pod ním našli vzkaz a dárečky právě od Ježíška. Jako poděkování mu zarecitovali básničky.

NEJKRÁSNĚJŠÍ POHLED JE NA ROZZÁŘENÉ OČI DĚTÍ. Je to právě to, co nás dospělé nabíjí a motivuje k dalším myšlenkám, jak tento stav udržet co nejdéle.

Jana Pancová, třídní učitelka