Celoplošné testování žáků

autor: | 6. června 2012 | Akce školy

Testování nevidomého žáka s asistentkou pedagoga

Testování české školní inspekce

Tak jako na ostatních školách, i na naší základní škole v Dubé proběhlo celoplošné testování žáků5. a9. ročníků. I přes úvodní technické komplikace, které postihly v prvním týdnu většinu škol, se vše nakonec podařilo. Díky tomu, že máme k dispozici asistentku spolufinancovanou z finančních prostředků získaných z nadačního příspěvku „Nadačního fondu Českého rozhlasu ze sbírky Světluška“, se mohla testování zúčastnit i nevidomá Martina. Žáci s takovým a podobným handicapem nejsou na základních školách jen ojedinělou výjimkou, ale ne na každé škole mají k dispozici schopnou asistentku, která by jim při testech zprostředkovala zadání.

Všem, kterým se v testech zadařilo (mezi ně patří i Martina) gratulujeme a přejeme hodně dalších úspěchů.

Mgr.Veronika Matějková, Mgr.Zdena Wagenknechtová, ZŠ Dubá