Cesta za pokladem

autor: | 2. února 2023 | Akce školy, Aktuality

Cesta za pokladem

Na cestu za pokladem se vydali žáci páté třídy v pondělí ihned po vyučování. Plán byl jasný – NAJÍT POKLAD. V tuto chvíli ještě nikdo netušil, že poklad nebude hned celý, ale že se bude skládat z několika částí (nakonec jich bylo 5) a vše najít nebude jednoduché.

Během dlouhé cesty, která trvala téměř 24 hodin, zažily děti spoustu dobrodružství. Opékaly buřtíky na Mlýnku, využívaly zbytky sněhu k různým týmovým hrám, vařily si večeři a pekly dobroty na snídani v opravdové kuchyni pod vedení paní kuchařky Renaty Dvořákové, na chvíli se proměnily v programátory, sestavovaly roboty, no a protože právě probírají v přírodovědě kostru člověka, malé opáčko bylo i večer 😊. Proměnily se v kostlivce a pořádně si zatancovaly. Divíte se, co ještě dělaly děti takhle pozdě ve škole? Vše bylo spojeno s přespáváním.

V noci se moc nespalo, plni zážitků si někteří žáci povídali až do rána.

Budíček, hygiena a mohlo se jít na výbornou snídani. Po snídani jsme se chvíli učili a nakonec se šlo na dvě hodiny do tělocvičny, kde jsme si vyrobili desky na vysvědčení a nastala chvíle  zabojovat o poslední část pokladu.

Nakonec se našla i poslední část, a určitě už všichni tušíte, co v té závěrečné pětině pokladu bylo.

VYSVĚDČENÍ 😊. Huráááááá….

Páťáci, Mgr. Jana Pancová, AP Renata Andresová