Chudý nebo bohatý?

Dne 4. 10. proběhl v naší škole projektový den zaměřený na finanční gramotnost.

Ve čtvrté třídě začali tento den motivační pohádkou o Skrblíkovi, který to na své cestě za bohatstvím neměl vůbec jednoduché. Otázku k zamyšlení jim položily i prostřednictvím scénky paní učitelka a Renča. Po té si formou hry všichni zopakovali pojmy k tématu a hurá do práce. Žáci pracovali ve skupinách a řešili společné úkoly v pracovních deskách.

Na otázku, co se žákům během dne nejvíce líbilo, odpovídali téměř totožně.

Sofča – všechno, Pepa – scénka, Venoušek – hra venku, Kuba – ukázka mincí a bankovek z jiných zemí, Terezka – všechno, Vojtík – všechno, Míša – pracovní desky, v kterých jsme společně pracovali ….

Finanční gramotnosti se nevěnujeme pouze v rámci projektových dnů, ale zařazujeme ji i např. do hodin matematiky.

 

Čtvrťáci