Co je amonit?

autor: | 4. dubna 2023 | Akce školy, Aktuality

Co vypráví amonit

Poslední březnový den vyrazila 4.B do Vlastivědného muzea a galerie v České Lípě na vzdělávací program Co vypráví amonit. Děti se dozvěděly mnoho zajímavostí z prehistorického vývoje Země, konkrétně z druhohor. Dozvěděly se, jaké v té době panovaly podmínky pro život a proč se nedříve vyvinul život ve vodě. Čtvrťáci měli možnost pomocí 3D zobrazení nahlédnout přímo pod hladinu moře a dobře si prohlédnout nejen amonita, ale i jiné prehistorické živáčky. Ty měli nakonec také možnost porovnat s živáčky, na které můžeme v mořích narazit v současné době i my. Navštívili jsme i další expozice muzea, kde jsme se podívali na zkameněliny na dně moří. A pak, na aktuální výstavě, jsme se mohli podívat na nejnovější nálezy zkamenělin přímo u nás na Českolipsku. Měli jsme možnost si jiné zkameněliny osahat a porovnat mezi sebou. Pak už nás čekala výroba vlastní placky s logem Geoparku Ralsko a každé z dětí si odlilo svého vlastního amonita. Na závěr čekal děti sladký kvíz. Děkujeme paní kurátorce muzea paní magistře Novotné a paní průvodkyni z Geoparku Ralsko. A že nevíte, kdo to ten amonit vlastně byl? Tak spěchejte do muzea! Super výstava potrvá jen do 14.4.!

4.B a Bc. Petra Volejníková a Žaneta Holoubková