Co je Ekoškola?

autor: | 26. listopadu 2011 | Ekoškola

Ekoškola /Eco-schools/ je mezinárodní projekt, spojující environmentální výchovu na škole s konkrétními praktickými kroky, které vedou k její ekologizaci. V projektu je zapojeno 14 000 škol ze 37 zemí světa.

Organizátorem projektu je Sdružení TEREZA (národní koordinátor v ČR), FEE (mezinárodní zastřešující organizace), Lipka =školské zařízení pro enviromentální vzdělávání (koordinátor pro Jihomoravský kraj,Provident Financial,s.r.o. a nadační fond Veolia (partneři projektu)

Kontakt : www.terezanet. cz , ekoskola@terezanet.cz.

Základní škola Dubá je aktivně zapojena do projektu od  listopadu 2006. Projekt tvoří 7 kroků, které propojují teorii s praxí a zahrnují 4 témata (VODA, ENERGIE, ODPADY, PROSTŘEDÍ ŠKOLY), tato témata jsou povinná, postupně lze připojit i další.

Jednotlivé kroky:

1.krok Založení ekotýmů
2.krok Analýza činnosti
3.krok Plán činností
4.krok Monitorování
5.krok Enviromentální výchova  ve výuce
6.krok Informování a spolupráce
7.krok Vytvoření Ekokodexu

Přejeme všem dětem i pedagogickým pracovníkům hodně sil do všech aktivit spojených s ekologizací provozu školy.