autor: | 18. března 2024 | Akce školy, Aktuality

MŠ & ZŠ aneb společné dopoledne plné zážitků

Děti že školky „usedly“ do lavic a vyzkoušely si tak možnost býti školákem.

Moc dlouho se nesedělo, protože výuku se snažíme dělat pestrou a přitažlivou. Chceme efektivně a moderně vzdělávat a k tomu nám pomáhají různé doprovodné nástroje. Uvědomujeme si, že nutností dnešní doby je vést děti k samostatnosti a ke kritickému myšlení. Nechceme z dětí roboty, ale chceme takové děti, které např. k novým technologiím budou přistupovat z mnoha úhlů a samy si pak vyhodnotí míru důležitosti a možných rizik. Zároveň je tímto způsobem vedeme k hledání vlastní kreativity. Je nám jasné, že rolováním příspěvků a krátkých videí např. na TikToku brání dětem udržet pozornost při činnostech, které si žádají delší čas, ale i s tímto se snažíme poprat a dětem ukázat i kus skutečné přírody a běžného života, proto zapojujeme třeba i rodiče ODBORNÍKY ve svém oboru, nebo např. jezdíme po exkurzích.

Děti z MŠ prožily bezva dopoledne ve škole a my už víme, že příští rok to zopakujeme vícekrát. Jedno dopoledne nám totiž nestačilo. Děkujeme školce za spolupráci. Víc takových.