Den s lesníkem

autor: | 15. dubna 2024 | Akce školy, Aktuality

Když se děti učí v přírodě

Prvňáci si páteční výuku užívali v přírodě. Hned v osm vyrazili v rámci celoškolní akce uklízet Dubou. To, že naše planeta pláče ,bylo jasné hned v parku před samoobsluhou. A co teprve cesta do Nedamova? Odpadků bylo všude víc než dost.

Aby té naší Zemi alespoň trochu pomohli, vysázeli pod dohledem odborníka 150 stromků do smíšeného lesa a navázali tak na Sluníčkový les svým Lego lesem. Práce jim šla od ruky a smutný výraz ve tvářích napovídal tomu, že by v práci klidně pokračovali.

Následoval připravený zážitkový program s tématem z oboru lesní pedagogiky, který si pro nás připravil pan Martin Fuxa se svým kolegou. Děti tyto aktivity moc bavily a ani nevnímaly, že se vlastně učí.

I cestou zpět ke škole děti poznávaly květiny, brouky, mazlily se se slepýšem…. zkrátka cesta plná zážitků a objevování.

Po návratu do školy (v pozdním odpoledni) děti školu neopustily, a když se v ní ten den neučily, tak v ní alespoň přespaly. Než však ulehly, čekalo na ně ještě spoustu zajímavého dobrodružství.

A co dodat na závěr? Když se děti neučí „ve škole“ např. o stromech a učí se o nich přímo v lese, je to určitě zejména pro takto malé děti zábavnější a rozhodně si vše lépe zapamatují.

Děkujeme Martinovi a Martinovi za jejich čas. Bylo to vše moc prima.

Mgr.Jana Pancová, AP Renata Andresová