DEN STROMŮ je svátek, který se slaví po celém světě od poloviny 19. století.

Tento den si připomněli i žáci třetí třídy. Zadané úkoly splnili výborně, zaslouží si pochvalu a krásné jedničky. Velká pochvala míří i k rodičům, kteří svým dětem v době distanční výuky pomáhají.

JAKÉ ÚKOLY DĚTI PLNILY?

Nejdříve měly podle kalendáře zjistit, jaký významný den se 20.10. slaví. Další úkol byl vymyslet několik vět o stromech. I v matematice se toto téma objevilo v podobě slovní úlohy. Nakonec se každý z nich proměnil v umělce  a pochlubil se  svou kreativitou.

Co děti o stromech napsaly?

Znám strom  a ten se jmenuje jírovec. Každý rok z něj sbíráme kaštany, které odevzdáváme ve škole a pak je odvážejí do lesa zvířátkům. Bohužel letos je ve škole nevybíráme, protože nám z důvodu COVID 19 zavřely školu. Tento strom mám rád, protože dává potravu zvířátkům.  Táda K. 

Bylo jednou jedno semínko, které zapadlo do mechu a kapradí. Po dlouhé době z něj vyrost stromek. Měl krásnou bílou kůru a malé lístečky. Byla to bříza. Po několika letech se z malé břízy stal statný strom. Pepča S. 

Dnes je DEN STROMŮ. Stromy jsou můj kyslík. Stromy jsou přírodní druh. Jsou listnaté, na podzim jim opadávají listy.Každý má svou kůru. Stromy jsou i jehličnaté. Vojtík H. 

Stromy jsou pro náš život velmi důležité. Očišťují vzduch. V zimě nám dávají teplo. Na zahradě nás chrání před sluncem. Z ovocných stromů máme ovoce. Vládík M. 

Byly dva stromy. Humi a Bubi. Stály na kopci. Sedly jsme si pod ně se Sabinou. Na hlavu nám spadl kaštan, Sofča 

Byl jednou jeden strom. Tomu stromu opadalo listí. Byl z toho velmi smutný. Přišel k němu chlapeček Kristián a ptal se ho, proč je smutný. Strom mu odpověděl, že je smutný kvůli tomu, že mu opadalo listí. Kristián mu řekl, že mu na jaře naroste listí nové. Gustík

Stromy

Stromy jsou pro naši planetu důležité. Stromy můžou být listnaté a jehličnaté.Některé stromy mají sladké plody.Slouží jako ubytování některých zvířátek. Na podzim se jejich listy obarví.Díky stromům se nám lépe dýchá. Nelinka

Zasadili jsme jabloň. Nejprve trochu osychala. Začal jsem ji zalévat. Po krátké době se zazelenala. Po častém zalévání na ní vyrostly listy a květy. Pak jsme sklízeli jablíčka. Kubík

Dnes je 20. října – je DEN STROMŮ. Stromy se mi líbí. Mám ráda jak jsou na podzim barevné. Po celý rok nám dávají svoje plody. Nabíjí nás energií. Ráda stromy objímám. Adélka

Šla jsem do lesa. Potkala jsem javor.On se mě ptal kam jdu. Já mu říkám, že jdu na procházku. Můžu jít s tebou? Asi ne, protože jsi strom. Terezka

Dědeček zasadil strom. Každým rokem rostl. Na  jaře měl samé květy. V létě na něm vyrostla šťavnatá jablíčka. Na podzim mu opadalo všechno listí. A na zimu jeho větve pokryl hustý sníh. Natálka H.

Stromy jsou tu, abychom mohli dýchat. U nás máme smíšené lesy. Jsou v nich listnaté a jehličnaté stromy. V lesích jsou zvířátka, kteří žijí ve stromech. Jsou tu také stromy ovocné, které zdobí zahrady. Dávají lidem ovoce. Adámek

https://www.youtube.com/watch?v=-wJPPh90pIg

Třídní učitelka Jana Pancová