autor: | 26. dubna 2022 | Akce školy, Aktuality

Rukavice, košťata, lopaty, pytle a mohlo se vyrazit. Kam? No přeci ven. Společným úklidem začali prvňáci a čtvrťáci svůj školní den.  Začalo se sbírat vše, co přírodu znečišťuje. V okolí školy, na autobusovém nádraží, na společném hřišti…. Všichni byli překvapeni, kolik odpadků se všude povaluje. Nejhorší byly autobusové zastávky. Shodli jsme se, že by bylo fajn mít služby, které se o pořádek na těchto velmi frekventovaných místech budou starat. Také nás napadlo, že bychom zastávky mohli zdobit například výkresy. Určitě by byly veselejší než v současné chvíli, kdy jsou poškozené nějakým vandalem.

Ve škole jsme se pak společně zamýšleli nad tím, co naší planetě Zemi škodí a co ji naopak pomáhá.

Prvňáci a čtvrťáci