22.4.2021 Den Země  – Výzva z Pribinky / naše partnerská škola ze Slovenska/

ČISTÝ JARNÝ KILOMETER PRE ZEM

Ak  máte chuť aj vy pomôcť prírode, zapojte sa do našej zelenoškolskej

výzvy ČISTÝ JARNÝ  KILOMETER PRE ZEM.  Dňa 22.4. je Deň Zeme. Prejdite

preto hoci už dnes svoj čistý jarný kilometer lesom/parkom, či len tak

po sídlisku, a vyzbierajte všetky odpadky, ktoré po ceste nájdete.

Spojíte tak dobré s užitočným. Nezabudnite zdokumentovať vaše úsilie.

Naša Zem  nepotrebuje hŕstku ľudí, čo žijú dokonale bez odpadu! Ona

potrebuje zástup tých, ktorí sa snažia o jeho zníženie. Ak sa zúčastní

aspoň polovica z nás, spolu nezmeníme svet, ale aspoň kúsok URČITE!!!

 Žiacke kolégium Zelenej školy

 

DEN ZEMĚ V PÁTÉ TŘÍDĚ

Dne 28. dubna 2021 jsme se vydali k výročí dne Země na procházku po Dubé. Během procházky jsme se snažili naší planetě alespoň trochu ulevit, a tak jsme sbírali odpadky, které jsme cestou viděli. Nejčastěji jsme nacházeli nedopalky od cigaret a různé plastové obaly. Největším „úlovkem“ byl plastový obal od zeminy. Na konec jsme veškeré odpadky roztřídili a vyhodili do příslušných kontejnerů.

Víte, že Den Země byl poprvé slaven v roce 1970 a v současnosti probíhá každoročně ve více než 193 zemích světa.

Šestá třída proto neváhala a oslavila tento den sběrem odpadků ve svém okolí. VZ

Přijali jsme výzvu partnerské školy ze Slovenska 

Čistý jarní kilometr pro Zemi

Odpadky povalující se všude kolem nás pomalu pohlcují naši planetu Zemi. Zapojili jsme se proto do výzvy a alespoň několika vyklizenými kilometry pomohli. Třeťáci a paní učitelka Jana

Dne 22. 4. se prvňáčci vydali pomoci přírodě. S úsměvem na rtech, protože byli venku, sbírali vše, co do přírody nepatří. Sběr sice komplikoval studený vítr, ale všichni si s tím poradili. Kde se sbíralo? Všude možně. Například v Pavlovicích, Tuhani, Rozprechticích, v Chlumu, Domašicích, na Bukovci, na Moravě a samozřejmě kolem Dubé. Sbíraly se odpadky z plastu, papíru, skla, někdy i plechy.

Co by řekli prvňáci lidem, kteří házejí odpadky do přírody?

„Že jsou zlí.“ Elík

„Neházejte odpadky.“ Kuba

„Že jsou hrozní.“ Honza

„Zlí lidé.“ Tonda

Prvňáci v tom mají jasno.:) A co vy?

Za 1. třídu Mgr. Jana Konopáčová

 

V úterý 17. dubna jsme při tělocviku vyrazili do přírody. Cestou jsme zachránili dvě žáby, vyzvedli jsme je z nádob u cesty a odnesli do rybníka. Také jsme hledali jarní květiny, pupeny a květy na stromech. Našli jsme všechny, které jsme měli najít, ale našli jsme i mnoho dalších věcí, které určitě do přírody nepatří. Posuďte sami, v trávě se válely papírky od bonbónů, pet lahve, zátky od piva, plechovky, tuba lepidla, igelitové pytle… To jsme tak samozřejmě nenechali a odpadky sebrali (v rukavicích) a vyhodili tam, kam patří. Domů jsme šli s dobrým pocitem, že jsme trochu pomohli naší přírodě (i svému tělu – procházkou na čerstvém vzduchu při krásném jarním počasí).